O nás


 

Ensemble Guillaume

je smíšený komorní pěvecký sbor zabývající se interpretací staré hudby až po období baroka. Sbor pracuje pod vedením Lukáše Vendla.

    

Soprán

Eliška Kondrová, Lada Leníčková, Michaela Petříčková, Andrea Roubíčková, Ester Slaninová, Johana Štětkářová, Veronika Vytlačilová

  

Alt

Jitka Krejčí, Štěpánka Lehmann, 

Marie Soukupová, Daniela Vodáčková 

Tenor

Ján Křtitel Kravárik, Arne Springorum

Bas

Pavel Geier, Vladimír Kosík, Libor Štětkář, Pavel Vodáček

   

Lukáš Vendl

   

   Po maturitě na gymnáziu absolvoval obor varhany ve třídě Prof. Jana Hory na Konzervatoři v Praze. V roce 2003 zakončil studium u Doc. Jaroslava Tůmy na pražské HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů pod vedením vynikajících světových varhaníků (např. Martina Sandera, Haralda Vogela, Davida Titteringtona) i cembalistů (Helmut Franke). V roce 2002 studoval na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku pod vedením Prof. Wolfganga Zerera. Tématem jeho doktorandského studia na HAMU je hudební teorie 17. a 18. stol. se zaměřením na tvorbu pro klávesové nástroje. 

  Získal ocenění na několika domácích i zahraničních interpretačních soutěžích (Georg Muffat Orgelwettbewerb 2002, Schlägl, Rakousko).

   Jako kantor působí v Českobratrské evangelické církvi. Vyučuje na Pedagogické fakultě UK – Collegiu Marianum v rámci oboru Sbormistrovství chrámové hudby. Je vyhledávaným doprovazečem a hráčem continua. Věnuje se také hře na cembalo a autentické interpretaci „staré hudby“. Působí pravidelně na letních kurzech staré hudby ve Valticích na Moravě, v r. 2007 se podílel na kurzech duchovní hudby Convivium v Želivi.

   V rámci souboru Collegium Marianum se podílel na řadě projektů pod vedením významných osobností (např. provedení oratoria A. Caldary – Maddalena ai piedi di Cristo / Chiara Bancchini & Collegium Marianum), sám také v letech 2001 a 2002 řídil nastudování a reprízy novodobé premiéry piaristické školské hry Amoris divini dilectio, které bylo uvedeno na festivalu Letní slavnosti staré hudby jako doprovodný program k výstavě Sláva barokní Čechie.

   V současné době je uměleckým vedoucím instrumentálního souboru Harmonia delectabilis a komorního vokálního souboru Ensemble Guillaume a spolupracuje dalšími. Zabývá se především autentickou interpretací hudby autorů 16. – 18. století. Z posledních aktivit stojí za zmínku realizace koncertu ze skladeb Želivského archivu konaný v Želivském opatství pro festival Svatováclavské slavnosti 2007.

 

   

Aktuality
O nás
Historie
Koncerty
Fotogalerie
Nahrávky
Kontakt

Podpořili nás